Rohozec Nealko

Uwarzone przez Browar Rohozec, z czeskiego Turnova. Skalák Nealko (Rohozec) to piwo bezalkoholowe o ciemnozłotym kolorze i słodowym aromacie. Smak jest słodkawy, chlebowy, pojawiają się nuty chmielowe. Dobra alternatywa dla alkoholowych napojów. 

Zawartość alkoholu: 0,5 %

Skalak Czech

Bardzo lekkie piwo, w którym ekstrakt prawdopodobnie nie przekracza nawet 10,0% wag. Barwa blado-złota, idealnie klarowna. Piana średnia, biała z grubymi pęcherzami. Dość szybko opada do niskiej kołderki, obficie zostawiającej ślady na szkle. W zapachu wyczuwalny jedynie słód. W smaku na początku pojawia się słodowość, po chwili zastępuje ją lekka goryczka chmielowa. Sprawia wrażenie lekko wodnistego, całość dobrze podkreśla wysokie wysycenie.

Zawartość alkoholu: 3,2 %
Ekstrakt 9 %

Podskalak

Piwo jasne pełne, pasteryzowane, ze średniowysoką pianą, szybko redukującą się  niemal do zera. Barwa jasno złota, piwo klarowne. Wysycenie dwutlenkiem węgla raczej dość niskie. Zapach słodowy, wyczuwalny w zapachu lekki kwasek. Smak klasycznie pilsowy – umiarkowana słodowość w zwarciu z charakterystyczną dla Czechów lekką goryczką. Lekko słodkawe.

Zawartość alkoholu: 4.2 %
Ekstrakt 10 %

Skalak 11

Barwa bursztynowa, klarowna. Dość ciemne jak na taki ekstrakt. Piana wysoka i trwała, pozostawia ślady na szkle. Zapach delikatny, chmielowy. Smak słodowy z lekką goryczką chmielową, sprawia wrażenie lekko wodnistego. Wysycenie odpowiednie.

Zawartość alkoholu: 5%
Ekstrakt 11 %

Rohozec 12

Piwo charakteryzuje się ładną i nader obfitą pianą, aczkolwiek niezbyt trwałą, jednakże zanikającą bardzo powoli. Barwa wpada w odcień ciemnego złota z przejściem w delikatną jasną miedź. Piwo jest także dosyć klarowne oraz przejrzyste. W smaku subtelnie wyczuwalna goryczka. Wysycenie na całkiem przyjemnym poziomie, nie przeszkadzającym w piciu.

Zawartość alkoholu: 5,3 %
Ekstrakt 12 %

Rohozec 13

Skalak 13 Svietle to wyraziste piwo, o podwyższonej, jak na jasne piwo, mocy alkoholu (6%). Bogactwo słodów i chmieli jest bardzo ładnie scharmonizowane. Idealne do wieczornego spotkania z przyjaciółmi. 

Zawartość alkoholu: 6%
Ekstrakt 13 %

Rohozec Y

Piwo jasne, warzone w czeskim browarze Rohozec. Klarowne, jasnozłote, o gęstej i bujnej pianie. Zapach słodowy z wyraźnymi chmielowymi aromatami. W smaku przyjemne, orzeźwiające z fajną chmielową goryczką. Ogólnie dobry czeski Pils.

Zawartość alkoholu: 4,6%
Ekstrakt 10 %

Rohozec X Ciemny

Nowy produkt browaru Rohozec. Ciemna dziesiątka ukrywająca się pod łacińską cyfrą X. Ładna, ciemnobursztynowa barwa, z rubinowymi pod światło refleksami. Słabo wysycone, piana niezbyt obfita, szybko opada po przelaniu do szklanki. W zapachu nuty palone i skórki ciemnego chleba, w smaku bardzo lekkie, stosowne do zawartości ekstraktu, orzeźwiające, o lekkich posmakach karmelowych. Piwo dosładzane i barwione karmelem.

Zawartość alkoholu: 4,6 %
Ekstrakt 10 %

Rohozec 13 Ciemny

Skalak 13 tmave to ciemne piwo o zawartości alkoholu 5,9%. W smaku subtelnie słodkie z karmelowymi aromatami typowymi dla piw z rodzaju Tmave.

Zawartość alkoholu: 5,9%
Ekstrakt 13 %